wtorek, 11 września 2012

Dzbanek filtrujący AQUAPHOR = zdrowa woda!

Witajcie :)
Woda jest źródłem życia. Bez jedzenia można przeżyć ale bez wody już nie - jest podstawą naszego codziennego funkcjonowania oraz dobrego samopoczucia i zdrowia, ponieważ woda to ok. 70% masy naszego ciała, brak uzupełnienia jej wiąże się z wieloma dolegliwościami, a nawet poważnymi chorobami.  Ale czy każda woda jest dobra? No, niestety nie.
Z badań wynika, że w Polsce około 60% wody pitnej pochodzi z wód powierzchniowych takich jak jeziora, rzeki, zalewy... Pozostała pochodzi z wód gruntowych, najczęściej jest to woda studzienna, niestety z reguły jest pobierana bardzo płytko, co skutkuje wysokim stopniem zanieczyszczeń, które wędrują razem z wodą do naszego organizmu. I choć woda  jest poddawana procesowi uzdatniania zanim trafia do nas, nie jest wcale tak czysta, jak sobie czasami wyobrażamy - wystarczy poczytać o wynikach badań przeprowadzonych w tym zakresie.
My czytamy, przywiązujemy do zdrowego sposobu życia wielką uwagę, dla tego też bardzo ucieszyła nas informacja z serwisu Uroda i Zdrowie, iż będziemy testować Dzbanek filtrujący Prestige marki AQUAPHOR


O firmie 

AQUAPHOR - światowy producent i lider w sprzedaży szerokiej gamy systemów do oczyszczania wody, od ponad 18 lat opracowuje dla swoich klientów najnowocześniejsze rozwiązania w tej dziedzinie.
Firma powstała w 1992 roku. Dziś firma AQUAPHOR zatrudnia ponad tysiąc pracowników i działa poprzez rozbudowaną sieć partnerów, oferujących filtry AQUAPHOR milionom rodzin w ponad 20 krajach świata.
AQUAPHOR POLAND Sp. z o.o. to wyjście naprzeciw oczekiwaniom milionów Polaków, codziennie zmagających się z problemami twardej, zażelazionej i przesyconej chlorem wody.
Doświadczenie, najnowocześniejsze technologie i osiągnięcia w zakresie oczyszczania wody sprawiają, że tworzą najwyższą jakość w każdej kategorii filtrów (filtry dzbankowe, filtry odwróconej osmozy).
Wiedząc, jak ważne dla każdego z nas jest zdrowie i dobre samopoczucie, uczynili dbałość o nie swoim głównym celem i misją. Dlatego też w procesie produkcji filtrów AQUAPHOR wykorzystują tylko najlepsze materiały klasy spożywczej, których jakość jest poddawana ocenie na każdym etapie produkcji.


Opis producenta

Prestige to zgrabny i poręczny filtr dzbankowy. Unikalna ruchoma pokrywka chroni wodę przed kurzem, a wskaźnik zużycia informuje, kiedy należy wymienić wkład. Wszystkie elementy filtra wykonane są z wysokiej jakości plastiku spożywczego. Filtr do wody AQUAPHOR sprawia, że woda jest czysta, bezpieczna do picia i ma wyjątkowy smak.
Dzięki wykorzystaniu kombinacji unikatowych włóknistych materiałów sorpcyjnych marki AQUALEN w połączeniu z najlepszymi gatunkami aktywowanych węgli, dzbanek filtrujący skutecznie i nieodwracalnie zatrzymuje nie tylko związki organiczne, żelazo, metale ciężkie, lecz także inne rodzaje szkodliwych domieszek, jak również obniża nadmierną twardość wody i zapobiega gromadzeniu się osadu.
Jako środek bakteriobójczy wykorzystywana jest modyfikacja włókna Aqualen, zawierająca srebro.

Specyfikacja

 • Wymiary: 253x117x255 mm
 • Pojemność dzbanka / lejka: 2,8 / 1,4 L
 • Pokrywa: ruchome żeberka, licznik
 • Wydajność: 300 L
 • Szybkość filtracji: 3-10 min/lejek

Usuwane zanieczyszczenia

 • Chlor: 100%
 • Produkty ropopochodne: 95%
 • Metale ciężkie: 99%
 • Fenol - 99 %
 • Związki chloroorganiczne ( chloroform ) - 99%
 • Pestycydy - 99%
Woda oczyszczona przez filtry AQUAPHOR jest rekomendowana do wykorzystania do przygotowania jedzenia dla dzieci od 2 lat w warunkach domowych.
Dzbanek posiada Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.


Wkład filtrujący B100-5 ( wzmocniony środkiem bakteriobójczym )
Służy do dodatkowego oczyszczania i zmiękczania wody wodociągowej, zapobiega pojawieniu się kamienia.
Wymienny wkład filtrujący do filtrów dzbankowych AQUAPHOR. Usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia występujące w wodzie wodociągowej. Zalecany przy średnio-twardej wodzie (2-4mg/l).
Wkład jest dedykowany do walki  z metalami ciężkimi i zanieczyszczeniami biologicznymi, posiada w swoim składzie specjalne włókno Aqualen, które w 100% wychwytuje i usuwa z wody metale ciężkie, a także nadaje wodzie właściwości bakteriostatyczne.
Wkład filtrujący zawiera w swoim składzie, poza włóknem Aqualen, żywicę jonowymienną, która zmiękcza wodę, węgiel i specjalną modyfikacje srebra.
Wkład filtrujący adsorbuje zanieczyszczenia znacznie szybciej dzięki rozbudowanej powierzchni filtracji.
Aqualen jest skuteczniejszy w wychwytywaniu z wody metali ciężkich. Wykazuje 800 razy większe powinowactwo w stosunku do jonów metali ciężkich niż do jonów wapnia i magnezu, dzięki czemu adsorbuje metale ciężkie bez względu na poziom twardości wody, podczas gdy większość dostępnych na rynku filtrów do wody nie posiada takich właściwości. Ponadto, w Aqualenie występuje kilkadziesiąt razy więcej grup jonogennych niż w tej samej ilości żywicy jonowymiennej stosowanej w tradycyjnych filtrach.
Filtry z Aqualenem lepiej radzą sobie w walce z bakteriami. Dzięki opisanym powyżej właściwościom, możliwe jest wszczepienie we włókno srebra w bardziej aktywnej formie jonowej. Pozwala to na znaczące zwiększenie efektywności bakteriostatycznej filtra przy jednoczesnym sprostaniu światowej tendencji norm dotyczących obniżania zawartości srebra w filtrach. Filtry z Aqualenem posiadają właściwości, które pozwalają na uniknięcie efektu kapilarnego.

Wydajność: 300 l

Opis

Otrzymaliśmy Dzbanek filtrujący Prestige ze wskaźnikiem zużycia wkładu w pięknym, kartonowym pudełku, które zdobi obraz dzbanuszka, jest na nim też informacja iż filtr usuwa chlor, fenol, metale ciężkie, żelazo i pestycydy z wody wodociągowej. Znajdziemy na nim też spis patentów oraz info o tym, że system zarządzania jakością firmy AQUAPHOR Corp. jest certyfikowany przez TUV NORD CERT ( Niemcy ) zgodnie z ISO 9001-2008.
Prócz tego na pudełku zamieszczone dane producenta oraz informacje o produkcie, tylko w języku angielskim, ale to nie problem, ponieważ w zawartości pudełka, prócz dzbanka i modułu filtrującego B100 - 5, jest ulotka, w kilku językach, w tym polskim, szczegółowo opisująca wszystko, co dotyczy produktu.


Dzbanek filtrujący Prestige bardzo ślicznie prezentuje się, jest wykonany w idealnej, dla naszej kuchni kolorystyce, składa się z przezroczystych oraz czarnych elementów.
Dzbanek z łatwością składa się oraz przygotowuje do użycia, a to wszystko ułatwia wyczerpująca informacja w ulotce, która, prócz rzetelnego opisu produktu, okazuje krok po kroku ilustrowaną instrukcje obsługi. Wtem wystarczy przed użyciem umieścić wkład w zimnej wodzie, pozycji poziomej, następnie lekko wstrząsnąć, aby usunąć pęcherzyki powietrza, włożyć go do otworu lejka i docisnąć, do oporu. Napełnić lejek wodą, dwa pierwsze dzbanki z przefiltrowaną wodą należy wylać, z uwagi na możliwość dostania się do tej wody resztek płynu węglowego, który może wydostać się podczas transportu, tą samą czynność należy przeprowadzić w przypadku długiej nieobecności nas w domu, na przykład podczas urlopu, woda z kolejnych dzbanków już jest gotowa do użycia.
Na pewno zauważyliście na wkładzie filtrującym liczby oraz litery, nas to bardzo zainteresowało, ponieważ już widzieliśmy wiele różnych wkładów filtrujących, ale z takim spotkaliśmy się pierwszy raz. Najpierw pomyśleliśmy, że jest to ozdoba, ale nie, w ulotce wyczytaliśmy, że jest to kalendarz mechaniczny i służy do tego, aby nie zapominać na czas wymieniać wkład, w przypadku dzbanków bez wbudowanego wskaźnika zużycia. A działa w bardzo prosty sposób, wkład ustawia się w dzbanku tak, aby strzałka, która znajduje się na na lejku, wskazywała nazwę trwającego miesiąca, a rysunek z ilością figurek równał się ilości osób, które będą korzystać z filtra, po tych ustawieniach wskaże się nam miesiąc, w którym należy wymienić wkład na nowy - pomysłowe prawda.


Dzbanek filtrujący Prestige, który otrzymaliśmy jest wyposażony w automatyczny licznik - wskaźnik zużycia wkładu, który jest wbudowany na daszku dzbanku, licznik ten wyznacza ilość przefiltrowanej wody oraz wskazuje nam ile jeszcze czasu mamy do kolejnej wymiany wkładu - jest to bardzo wygodne i doskonale przemyślane rozwiązanie, ponieważ czasami w natłoku spraw codziennych, po prostu o tym zapomina się, a tutaj proszę, za każdym razem pod czas napełniania lejka widzimy, na jakiej pozycji znajduje się licznik. Na powyższym zdjęciu widać jak licznik przemieścił się, po dwóch tygodniach używania, jeszcze wiele czasu mamy do kolejnej wymiany :)
Ale na jakiej zasadzie to działa?


Odpowiedź jest banalnie prosta! Licznik na dzbanku AQUAPHOR reaguje na otwieranie oraz zamykanie żeberek, które służą do napełnienia dzbanka wodą - otwieramy, wlewamy i zamykamy otwory, a licznik przemieszcza się, w zależności od tego jak często napełniamy dzbanek, co równa się używaniu wody. Na początku ustawiamy licznik na jedynce, w miarę wyczerpania się okresu użytkowania wkładu licznik kręci się w lewą stronę, stopniowo informując nas o nadchodzącej wymianie wkładu filtrującego, gdy ustawi się on na " 0 ", jest to znak, że resurs wkładu został całkowicie wyczerpany i należy go natychmiast wymienić, ponieważ już nie pełni swoich funkcji, jest po prostu bezużyteczny.
Okres wyczerpania wkładu filtrującego w dużej mierze zależy nie tylko od ilości spożywanej wody, ale też od samej wody, a konkretniej od domieszek i szkodliwych substancji które w niej znajdują się, ogólnie jest przeznaczony na 300 l wody, to wychodzi na ok. 3 miesiące regularnego stosowania, ale od twardości i domieszek ten okres może nieco się zmniejszyć.

Opinia

Dzbanek bardzo ładnie prezentuje się, ma ergonomiczny kształt, śliczna formę, a dzięki uniwersalnej kolorystyce, doskonale będzie wyglądać w każdej kuchni. Jest wykonany bardzo solidnie, wszystkie części idealnie do siebie pasują, jest tez lekki i poręczny, wygodny w trzymaniu i nie zajmuje wiele miejsca, choć ma sporą pojemność - 3l, jest niczym ozdoba, ale z tym, że bardzo, bardzo pożyteczna, a nawet możemy powiedzieć, niezbędna!
Dzbanek zachwyca wieloma aspektami, które powyżej ujęliśmy, jest doskonale zaprojektowany i skonstruowany, widać, i czuć, że firma AQUAPHOR stworzyła go z myślą o nas, konsumentach, by mogliśmy cieszyć się użytkowaniem dzbanka, by cieszył oko i zapewniał czystą, krystaliczną i smaczną wodę.
Rewelacyjnym pomysłem jest górny panel, który bardzo ułatwia napełnienie dzbanka, ponieważ nie musimy otwierać pokrywy, wystarczy tylko jednym ruchem palca przesunąć panel, który jest zrobiony w postaci żeberek, wlać wodę i zamknąć, woda pozostaje zawsze czysta, do środka nie dostaje się kurz ani inne zanieczyszczenia. Licznik zużycia jest też bardzo dobrym " dodatkiem " - dzięki niemu nigdy nie zapomnimy na czas wymienić wkładu filtrującego.


Ruchomy dziubek dzbanka pozwala z łatwością nalewać wodę, a z drugiej strony chroni wodę przed dostaniem się do niej zanieczyszczeń, pyłków, kurzu, od razu po nalaniu wody domyka się szczelnie - super!
Dodatkowym plusem jest to, że na dzbanku są podziałki - 0,5, 1 i 1,5 l, dzięki którym z łatwością możemy odmierzyć niezbędną ilość wody.
Dzbanki filtrujące w naszym domu już gościli, i to nie raz, mamy twardą wodę, więc smakuje nie ciekawie, a i do gotowania zupek dla dzieci, kompletnie nie nadaje się, ale nie zawsze użytkowanie ich było przyjemnością, często więc lądowali na półkach niżeli nam wiernie służyli. Dzbanek filtrujący Prestige jest kompletnie inną bajką, bardzo, ale to bardzo dobry jakościowo, funkcjonalny, ładny, a woda w nim przefiltrowana smakuje wyjątkowo smacznie i nie zawiera żadnego osadu. Idealna do przyrządzenia posiłków, do picia, nawet dzieciom smakuje lepiej jak jakakolwiek oranżada, kawa oraz herbata zaparzona tą wodą nabiera zupełnie innego wymiaru - zyskuje głębię aromatu i smaku.
Jednym słowem Dzbanek AQUAPHOR stał się naszym niezbędnikiem, bez którego teraz nie wyobrażamy sobie dnia.


Cena - ok. 62, 99zł ( dzbanek z wkładem )  15, 99zł ( wymienny wkład ).

Podsumowanie 

Jeśli nie wyobrażacie sobie dnia bez krystalicznie czystej, zdrowej wody, poranków bez aromatycznej kawy czy herbaty, obiadów bez smacznych posiłków, to Dzbanek filtrujący Prestige firmy AQUAPHOR będzie dla was niezastąpiony. Dzbanek ten wyróżnia się ślicznym wyglądem, solidnym wykonaniem, ergonomicznym kształtem, wysoką wydajnością ( jeden wkład filtruje 300 l wody i wystarcza na ok. 3 miesiące ), atrakcyjną ceną ( można kupić go już za 55, 99zł ) oraz precyzją działania,  która jest potwierdzona certyfikatem TUV NORD CERT zgodnie z ISO 9001 - 2008.
Połączenie wszystkich cech, naszym zdaniem, idealne! Polecamy serdecznie!


Więcej o firmie oraz produktach które oferują dowiecie się na oficjalnej stronie - klik w banerek:


Zapraszamy Was serdecznie do serwisu Uroda i Zdrowie, tam możecie się zgłaszać do akcji testowania, brać udział w licznych konkursach, podyskutować na forum, podzielić się swoimi pasjami z innymi użytkownikami, znajdziecie tam też wiele ciekawych artykułów i ciekawostek - klik w banerek:


A co Wy sądzicie o dzbankach filtrujących?
Używacie wodę przefiltrowaną?
Pozdrawiamy Was serdecznie :)

12 komentarzy:

 1. Jasne, odkąd posiadamy dzbanek :) filtrujemy na okrągło i nam licznik się szybciutko przekręca, niestety filtrów wymiennych jeszcze nie zakupiłam, a już pewnie wypada, bo wiadomo przesyłka itp. itd.
  Super fotki do rec., dobrej jak zawsze :)
  Miłej nocki i na zdrowie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubimy, bardzo! Woda super czysta, kryształowa, zdrowa... Cenowo też bardzo atrakcyjny, no a wygląd... lubimy - cudowności!!!
   Dziękuję Martusiu :*

   Usuń
 2. Wow, bardzo ciekawe właściwości ma ten dzbanek. No i design bardzo elegancki, aż chciałoby się go mieć w swojej kuchni.
  U mnie w domu od lat gości Britta - rodzice kupowali te filtry jeszcze wtedy, kiedy mieliśmy wodę z osiedlowej studni głębinowej. Woda była wtedy potwornie twarda. Teraz na szczęście ten problem zniknął, jednak filtrów nadal używamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już takie zdrowe przyzwyczajenie xkeylimex, przefiltrowana woda jest naprawdę czysta i o wiele smaczniejsza :)

   Usuń
 3. świetny artykuł, ogólnie serwis na wysokim poziomie! Pozdrawiam i dziękuję, będę wpadał częściej

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie czy do dzbanków tej firmy pasują inne wkłady np. Brita?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc to nie wiem, sprawa w tym, że jeszcze filtra nie wymienialiśmy, obecnie, jest na 3/4 zużycia, pokazywanym na wskaźniku, bardzo wydajny jest ten filtr.

   Usuń
 5. wkłady Dafi pasują do różnych dzbanków http://www.dafi.pl/dopasuj-filtr/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a do Brity też będa pasować? widzę, że cenowo filtry dafi wychodzą najlepiej..

   Usuń
 6. Używam filtrów Bregus ProTech no i cóż... Pozostaje mi tylko napisać, że to bardzo dobra opcja- woda krystaliczna, smak bez zarzutu. Wcześniej stosowałam te innych firm, ale ten bardzo mi odpowiada ze względu na wydajność i możliwość użytkowania przez długi czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, korzystamy z tego dzbanka już ponad rok, a filtra jeszcze nie wymienialiśmy :)

   Usuń

Bardzo dziękujemy za każdy komentarz - są dla nas bardzo cenne!
Niezmiernie nam miło je czytać, dziękujemy że jesteście i czytacie ;-)
Pozdrowionka!