piątek, 1 czerwca 2012

Kurczątka dla Niejadków :-)

Hej, hej,
No to pozostajemy dziś w temacie dań dla Maluchów, kolejna nasza propozycja - jajka, choć, po " przeróbce " ciężko je tak nazwać :-) Jajka doskonałe na śniadanie, a i jako przekąska w ciągu dnia, też sprawują się dobrze, więc czemu nie? Nadajemy im trocha " atrakcyjności ", a dzieci nie mają żadnego oporu z ich jedzeniem.

Kurczaki w Gniazdeczku

Jajka są wspaniałym " materiałem " do przyrządzania ciekawych dań, w tym wydaniu też sprawują się wyśmienicie - dobrze smakują i zachęcająco prezentują się. Dzieci pałaszują bez problemu!

Kurczaki w Gniazdeczku

Składniki:

  • 4 szt.       jajka kurze
  • 50 g        żółtego sera
  • 4 szt.       papryka suszona w płatkach
  • 8 szt.       ziarenka pieprzu

Przygotowanie:

Jajka ugotować na twardo - 10min., ostudzić i rozkroić na pół w ten sposób, by nie naciąć żółtka, wyjąć żółtka, połówki jajek obszczypać, by wyglądały jak popękane skorupki. Tą górną część, czapeczkę kurczaczków, poobcinać, by była mniejsza,a kawałki pokroić asymetrycznie, będą kawałkami " skorupek ". Żółtkom wstawić oczka z pieprzu, dzióbki z kawałków papryki, włożyć do dolnych połówek - skorupek, przykryć czapeczkami. Żółty serek zetrzeć na tarce i wyłożyć na talerze - będą gniazdeczka, włożyć kurczaczki w "skorupkach", obłożyć dookoła kawałkami " skorupek " z białka i podawać.

Kurczaczki w Skorupkach Gotowe do Podania

Smacznego!!!


4 komentarze:

Bardzo dziękujemy za każdy komentarz - są dla nas bardzo cenne!
Niezmiernie nam miło je czytać, dziękujemy że jesteście i czytacie ;-)
Pozdrowionka!